Обмен ссылками


При использовании материалов
с данного сайта, ссылка на www.varlay.com.ua
обязательна!

©Varlay 2009

Школа охранных собак Арес. Программы, Киев, Бровары. Программа Собака сопровождения (СС). Официальная программа КСУ. Варлай. Охранные кавказские и среднеазиатские овчарки
 
Программы
Комплекс охоронно-захисних програм «Відсіч»
(«Собака супроводу» 1 і 2, «Охоронна собака» А і Б, «Караульна служба»)


Розділи «Собака супроводу 1» та «Охоронна собака - А».

Навичка 1. «Самостійна робота.

Перевірка охоронної поведінки та реакції на ласощі. Груповий тиск на собаку та перевірка вміння обходити підставлені під укус предмети».
Собака ставиться на глуху прив’язь. Біля прив’язі накидані різноманітні ласощі. Через декілька хвилин до собаки йде ВПР в захисному костюмі, закритому цивільним одягом. В руках він тримає чохол від рукава.
Його завдання – доторкнутися до місця прив’язі. ВПР має право умовляти собаку та давати їй любі команди. ВПР рухається повільно, захищаючи себе чохлом – нав’язуючи його собаці для укусу. Він повинен зупинитися відразу після результативної атаки собаки. Якщо собака хапає чохол, ВПР, не випускаючи його з рук, продовжує рухатись далі. Якщо результативної атаки немає, він повинен доторкнутись до місця прив’язі.
Провокувати собаку на атаку заборонено, рухи ВПРа повинні бути повільними.
Незалежно від результату перевірки, ВПР відходить від собаки і приєднується до групи людей, які стоять в 10 кроках перед собакою. Група починає активно рухатись в напрямку собаки. Вони голосно кричать, розмахують руками та кидають в собаку пусті пластикові пляшки та м’які іграшки. Група зупиняється в двох кроках перед собакою, а ВПР в костюмі продовжує атаку. Він повинен зупинитися відразу після результативної атаки собаки. Якщо атаки немає, він повинен доторкнутись до місця прив’язі.

Навичка 2. «Перевірка підлеглості собаки власникові»

Знявши собаку з прив’язі, учасники проходять через коридор шириною в 3 кроки із 6-8 людей, які спокійно стоять. Собака йде на короткому повідку. Вона повинна демонструвати уважність та готовність будь-якої миті відбити напад на власника, але не атакувати нікого із учасників коридору. Головне – власник повинен продемонструвати впевнений контроль над собакою.

Навичка 3. «Захист власника від нападника із ножем».

Коли учасники пройшли «коридор», до них швидким кроком підходить ВПР, який тримає в руках муляж ножа. Власник собаки робить кілька кроків назад, намагаючись уникнути зіткнення та наказує ВПРу не наближатися до нього. Наблизившись, ВПР намагається підставити собаці для укусу своє передпліччя і нанести їй боковий удар ножем. ВПР наносить лише один удар і завмирає після першої ж результативної атаки собаки. Власник повинен вивести собаку з-під удару, рухаючись в протилежний від озброєної руки бік, та намагатись вивести нападника з рівноваги і повалити на землю.

Навичка 4. «Фронтальна атака із відволікаючими предметами».

Власник утримує собаку за нашийник. В 20 кроках перед ним розташовується ВПР, який в одній руці тримає «ухватку» (чохол від рукава, щиток, «скрутку», таке інше), а в другій – тенісний м’яч. Як тільки ВПР замахується для кидка, собака пускається по команді на ураження. Після цього власник нерухомо і мовчки знаходиться на місці. ВПР кидає м’яч в бік собаки, не ставлячи завдання влучити в неї (влучання не впливає на оцінку). ВПР рухається в бік власника в середньому темпі одразу після кидка м’ячем, намагаючись підставити під укус собаки «ухватку», яку він не випускає з рук до кінця вправи. ВПР може закриватися «ухваткою» та ухилятися від атак собаки, рухаючись в середньому темпі. Завдання ВПР – дійти до власника . Вправа закінчується відразу після першої результативної атаки собаки.

Навичка 5. «Робота в наморднику. Вибір та нейтралізація озброєного противника».

ВПР в повсякденному одязі, озброєний пістолетом, виводить двох «заручників», одягнених в захисні костюми. В 10 кроках перед ними розташовується власник з собакою. Собака в наморднику.
Озброєний ВПР імітує удар по одному із «заручників», і той падає. Власник відразу пускає собаку на ураження, а ВПР стріляє в їх сторону і завмирає нерухомо, з витягнутою вперед рукою з пістолетом. Як тільки собака починає атаку, другий «заручник» починає тікати (назад, під кутом 45 градусів по відношенню до лінії атаки собаки).
Собака повинна атакувати озброєного противника і «працювати» з ним до підходу власника, не чіпаючи «заручників».
Увага! Перші три вправи складають програму ОС-А (тільки для «вітчизняних» не службових порід, та для молосів.
Вся програма – СС.
 
наверх страницы
Школа охранных собак Арес. Программы. Официальные программы КСУ. Варлай. Варлай. Охранные кавказские и среднеазиатские овчарки